Giriş Sayfan
Sık Kullan!
Reklam
Aktif 27 kisi


 

İyi Eğlenceler!

Bitlis - Merkez

KIŞ TURİZMİ

Bitlis - Merkez

Doğu Anadolu Bölgesinde, Diyarbakır - Tatvan - Van karayolu üzerinde, Van gölünün yaklaşık 25 km. güneydoğusunda yer alan Bitlis aynı zamanda kış sporları yerleşim yeridir. Kayak alanları kentin içerisindedir.

Ulaşım: Ankara 1100 km. İstanbul 1504 km. İzmir 1465 km. uzaklıkta bulunan şehre her gün çeşitli illerden karşılıklı otobüs seferleri bulmak mümkündür. Havayolu için Muş Havaalanı (85 km.) ya da Van Havaalanı (160 km.) kullanılmaktadır.

Coğrafya: Ilıman karasal iklime sahip kayak merkezinde kayak sezonu Aralık ayında başlar ve Nisan ayına kadar devam eder. Bitlis ve çevresi kış mevsiminde sürekli kar yağışı alır ve kar kalınlığı 100 cm. - 200 cm.dir.

Kayak alanları Kent merkezinin doğu ve batı kesimlerinde yer almaktadır. Doğudaki Dideban (1821 m.) ve Sapgör Dağları ile batıdaki Altınkalbur Dağları kayak alanı olarak kullanılmaktadır.

Konaklama ve Diğer Hizmetler: Kayak Merkezinde bir kayak evi bulunmaktadır. Konaklama ve diğer hizmetler için kent içerisindeki yerlerden faydalanılmaktadır.

Mekanik Tesisler ve Pistler: Kayak Tesisleri batıdaki Altınkalbur Dağlarında yer almaktadır. Uzunluğu 726 m., kapasitesi 720 kişi/saat olan bir adet teleski tesisi bulunmaktadır. Pistler orta ve zor düzeyde zorluk derecelerindedir.

 


Görmek istediğin ili değiştir:


Online Oyunlar
Bayanlara Özel
Müzik Mp3 Sözler
Kim Kimdir?
Önemli Sayfalar
Güncel Programlar

[ burdasinn.com v2.0 ]